Reklam
21 Ocak 2018

KÜLTÜR ve EDEBİYAT

KÜLTÜR ve EDEBİYAT
Reklam

Öğrencileri kültürel değerlerde buluşturacak paylaşımcı, katılımcı, yaratıcı bir ortama; pozitif bil- gilerle oluşturulmuş kültürel altyapının genç beyinlerde oluşmasına katkı sağlayarak öğrencinin kendini tanımasını sağlamak kulübün öncelikli amaçlarındandır. Bir genç kişisel eğilimlerinin farkına ne kadar erken varırsa hayatta başarılı olma olasılığı da o denli yükselir. Önce kendini sonra çevresini keşfeder. Kültür ve Edebiyat Kulübü bu keşfin hızlanmasına yardım eder. Çok yönlü olarak, hayal gücünü kullanarak öğrenciyi tekdüzelikten kurtarır.

Kültür ve Edebiyat Kulübü öğrencilerin; içlerindeki yaratıcılığı, potansiyellerini ve ilgi alanlarını ortaya çıkararak üreticilik güçlerini onlara göstermeyi; tartışabilme, katılımcılık, yorum yapabilme, ortak hareket edebilme becerilerinin gelişmesine katkı sağlamayı da hedefler. Bu amaçlara ulaşmak için; yaratıcı yazarlık atölyeleri, hayal atölyeleri, ortakça belirlenen konular üzerinde beyin fırtınası etkinlikleri, tiyatro-drama etkinlikleri, karşılaştırmalı edebiyat etkinlikleri, kitap tanıtımları ve eleştirileri, sergi ve müze ziyaretleri; söyleşi, seminer, konferans etkinlikleri; topluluğa karşı sunum, demeç ve konuşma uygulamaları, Türkçenin doğru kullanımı, hitabet ve diksiyon etkinlikleri; öykü, şiir, makale yarışmaları vs etkinlikleri yapılmaktadır.

Kulüp Kazanımları:
• Çok yönlü olarak, hayal gücünü kullanarak öğrenciyi tekdüzelikten kurtarır.
• Tartışabilme, katılımcılık, yorum yapabilme, ortak hareket edebilme becerilerinin gelişmesine katkı sağlar.
• Kültürel değerlerde buluşturacak paylaşımcı, katılımcı, yaratıcı bir ortama; pozitif bilgilerle oluşturulmuş kültürel altyapının genç beyinlerde oluşmasına katkı sağlayarak öğrencinin kendini tanımasını sağlar.
• Meslek dallarının uygulama alanlarında tatbik olanağı bulur.
• Hedeflediği mesleğin yaşamına katacağı olumlu ve olumsuz yönleri fark eder.
• Kişisel eğilimlerinin farkına ne kadar erken varırsa hayatta başarılı olma olasılığı da o denli yükselir.
• Gözlem ve araştırma becerisi kazanır.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklam